Загальні відомості КИЇВ
# Столиця східно-європейської держави Україна, що отримала незалежність з розпадом СРСР у 1991 році
# День Незалежності України - державне свято, відзначається 24 серпня
# Державний лад - президентська республіка
# Державна мова - українська
# Національна валюта - гривня, копійка
# Церква - відділена від держави. Відповідно до Конституції, усі громадяни України мають право на вільне віросповідання. Більшість віруючих киян - православні християни, але є також і католики, протестанти, іудеї, мусульмани, представники інших религий і конфесій
# Дата заснови Києва - 482 рік (близький до реального, але трохи умовний і прийнятий для зручності, у 1982 році місто святкувало свій 1500-літній ювілей)
# Площа Києва - 827 квадратних кілометри, довжина уздовж Дніпра - більш 20 кілометрів
# Населення Києва - 2 млн. 640 тис. чоловік
Територія міста поділена на 10 адміністративних одиниць - районів:
Правий берег Дніпра:
# Шевченківський - 200 тис.чоловік
# Печерський - 170 тис.
# Подільський - 210 тис.
# Оболонский - 290 тис.
# Святошинський - 360 тис.
# Соломенський - 280 тис.
# Голосеевський - 200 тис.
Лівий берег Дніпра:
# Деснянський - 320 тис.
# Дніпровський - 360 тис.
# Дарницький - 250 тис.
# Герб Києва - на першому відомому вченим гербі , XV століття , були зображені лук з двома стрілами. У 1782 році місто одержало новий герб із зображенням архангела Михайла. Архангел - у короткій туніці, з німбом навколо голови. У 1919 році цей герб було відмінено більшовицьким урядом. І тільки через 50 років, у 1969 році з'явився новий герб міста. В основі його зображення лежав щит слов'янської форми. Зверху - серп і молот, унизу - медаль "Золота Зірка" Героя Радянського Союзу (Київ має статус міста-героя). На червоно-блакитному полі щита, що відбивало кольору тодішнього прапора України, зверху йшов напис "КИЇВ". У центрі містилося стилізоване зображення квітучої гілки каштана, пересічної древньою слов'янською зброєю - луком (незважаючи на те, що каштани походять із Франції, у Києві ці дерева дійсно знайшли свою другу батьківщину). Після отримання Україною незалежності Київ повернув собі герб із зображенням архангела Михайла. (Архангел Михайло і Св. Софія вважаються небесними заступниками міста).
Детальніше на цьому сайті